Novinky

O hodinkách Pebble

Chytré hodinky od Pebble nyní v nových verzích Pebble Time a Pebble Time Steel vzešly jako z nejúspěšnějších crowdfoundingových projektů v historii fungování Kickstarteru. Nyní je již bez nadsázky nosí několik milionů lidí po celém světě a z globálního hlediska jsou druhou nejprodávanější značkou chytrých hodinek vůbec. Pro ucelení světovou jedničkou je Samsung, dvojkou Pebble a trojkou Motorola (zdroj: NPD data, březen 2015).

Aktuální modely Pebble Time a Pebble Time Steel jsou bez nadsázky uživatelsky přívětivé. Pebble oproti všem svým konkurentům vsadil na unikátní barevný E-paper displej. Díky této technologii je tak displej hodinek stále zapnutý. Výdrž baterie je neskutečných 7 dní (respektive 10 dní u modelu Time Steel), což je o míle napřed proti konkurenci, která se pohybuje na hranici 1 až 2 dnů. Budete-li své Pebble Time po týdnu potřebovat dobít pak i v té chvíli Vás čeká vychytávka – kabel s magnetickou koncovkou, kterou pouze přiložíte na správné místo zadní strany hodinek.

Druhá generace Pebble využívá logického zobrazení událostí na časové ose. Myšlenkou vývojářů z Pebble je sledování událostí v minulosti, současnosti a v budoucnosti. Pohyb po časové ose je intuitivní, nezavádí uživatele do slepých uliček spousty aplikací. I začátečník se skvěle orientuje. V tom udělal Pebble obrovský krok kupředu. Time Line je dokonce možné instalovat i těmi, kteří používají první verzi hodinek Pebble.

Displej hodinek, který chrání ergonomicky vypouklé odolné sklo Gorilla Glass, není dotykový a místo toho využíváte jednoduché ovládání pomocí tlačítek. Hodinky tak zůstávají hodinkami, uživatel se nestává otrokem dalšího mobilního zařízení. Velice rychle si zvyknete na logický pohyb v menu pomocí navigačních tlačítek (jedno z levé strany, tři z pravé strany). Displej je díky technologii E-Paper skvěle čitelný na přímém světle a v noci naopak pomáhá praktické podsvícení.

Pebble Time a Pebble Time Steel mají také vestavěný mikrofon pro hlasovou odezvu a záznam hlasových poznámek (čeština bohužel chybí).

Komunikují s telefony používající iOS a Android, částečně jsou kompatibilní také s BlackBerry a Windows Phone. Samotnou kapitolou je pak počet aplikací a volitelných vzhledů hodinek. Aktuálně jich je k dispozici více než 7 500.

PEBBLE V KOSTCE

  • Pebble používají unikátní Timeline rozhraní – své události tak vidíte kdykoliv na časové ose
  • Pebble Time a Time Steel jsou vybaveny novým E-PAPER displejem – díky této vyspělé technologii je displej vždy zapnutý a navíc vydrží až 7 dní v plném provozu
  • Zabudovaný mikrofon pro odpovědi a poznámky
  • Výdrž hodinek je až 7 dní (Pebble Time) respektive až 10 dní (Pebble Time Steel)
  • Vodotěsné do 30 m – používejte je při sportu, při koupání nebo plavání
  • Více než 7.500 Pebble aplikací – díky Pebble komunitě přibývají každým dnem
Next Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *