Články & Recenze, Novinky

Proč si vybrat právě hodinky Pebble?

Protože se už několik let velmi aktivně pohybuji ve světě mobilních telefonů, mám možnost testovat spoustu zajímavých produktů. K těm přirozeně také patří chytré hodinky. Už před mnoha lety jsem vlastnil chytré hodinky Sony Ericsson, v poslední době jsem kromě hodinek Pebble používal také hodinky Apple, ALCATEL ONETOUCH, Huawei nebo Sony. Přesto u mě zůstává Pebble volbou číslo jedna a dnes vám vysvětlím, proč tomu tak je.

Na úvod si ale dovolím malou poznámku – bezchybné chytré hodinky v tuto chvíli z mého pohledu neexistují. Ani hodinky Pebble nejsou dokonalé, nicméně jak si ukážeme v tomto příspěvku, v současnosti se dokonalosti blíží nejvíce. Když jsem před mnoha lety pořídil chytré hodinky Sony Ericsson MBW150 Executive, líbila se mi jejich konstrukce a design. Vypadaly jako klasické hodinky, navíc ale nabízely malý displej a možnost ovládat hudební přehrávač v telefonu. Moc toho tedy neuměly, ale byl to dobrý začátek.

Pojďme ale do současnosti… Hodinky od společnosti Apple jsou spíše módní záležitostí, nicméně třeba výdrž je tristní a uživatelské rozhraní mě vůbec neoslovilo. Hodinky ALCATEL ONETOUCH Watch jsou velmi levné a se základními funkcemi se poradí, žádné doplňkové aplikace ale do nich nepřidáte a možnost nastavení jsou velmi omezené. Ale vypadají celkem pěkně, to musím uznat. Hodinky od společností Sony a Huawei můžeme dát v tomto směru k sobě. Huawei Watch jsou z mého pohledu nejkrásnější chytré hodinky na současném trhu, vypadají skutečně excelentně a do společnosti je to jasná volba. Hodinky ale spoléhají na Android Wear a ten ani po několika aktualizacích není bezchybný. V tomto směru prostě Google zatím neodvádí tak dobrou práci, jako třeba ve světě mobilních telefonů. Uživatelské rozhraní není pohodlné, výdrž hodinek je relativně malá. Sice je zde nejvíce doplňkových aplikací, ale když jsou hodinky bez energie, tak mi aplikace nepomůžou.

Právě z výše uvedených důvodů to nakonec u mě stále vyhrávají hodinky Pebble. Tam totiž vyloženě slabé místo nenajdeme… Aplikací už je spousta a neustále přibývají další, pochvalu si pak zaslouží skutečně přehledné a pohodlné uživatelské rozhraní. Ovládání tlačítky je možná staromódní, ale nabízí naprostou jistotu za všech okolností. Navíc díky nekompromisní výdrži můžete hodinky skutečně aktivně používat, tady je proti konkurenci dost zásadní rozdíl. Protože je k dispozici několik modelů, můžete si vybrat ten, který je vám po stránce designu nejblíže. Také cena je velmi příjemná, před pár týdny navíc došlo ke snížení ceny u všech modelů. Takže ano, pro mě Pebble zůstává v tomto směru volbou číslo jedna. Jak je tomu u vás? Diskutovat můžete v komentářích pod článkem nebo v tomto tématu na našem fóru.

null

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *