Novinky

Společnost Pebble ukončila svou činnost aneb co to nyní znamená

Společnost Pebble před pár dny celkem překvapivě informovala o úplném ukončení své činnosti. Už dále nebude samostatně existovat a na trh se nedostane druhá generace hodinek Pebble, na kterou jsem se moc těšil. Co to znamená nyní a co to znamená pro budoucnost?

Na mnoha stránkách se objevily informace o tom, že majitelé všech hodinek Pebble automaticky přichází o záruku a jejich pořízení nemá smysl. To ale není pravda hned z několika důvodů. V České republice se o záruční servis ze zákona stará prodejce, samotný konec výrobce vás tak nemusí (svým způsobem) vůbec zajímat. Hodinky Pebble jsou navíc velmi spolehlivé, sám provozuji hned kvarteto těchto hodinek a ani v mém okolí nikdo nemusel nikdy hodinky reklamovat. Aktuální verze firmware funguje výborně platí také pro ovládací aplikaci. Nákup hodinek Pebble mi tak v současnosti nadále dává smysl a nevidím na něm nic špatného.

Z dlouhodobého pohledu je ale konec výrobce velkou ztrátou, hodinky fungovaly výborně a výrazně se odlišují od ostatních produktů na trhu. Velmi početná a aktivní komunita, široká podpora, výborná výdrž na jedno nabití, velmi pohodlné ovládání a dál bych mohl pokračovat. V tuto chvíli na trhu nevidím žádnou náhradu, tím spíše tady hodinky Pebble ještě dlouhou dobu budou s námi. Navíc komunita je natolik početná, že se určitě brzy objeví projekty, které se nadále o hodinky budou starat, o tom nepochybuji. Fitbit (který společnost Pebble odkoupil) přišel o silného konkurenta a jsem zvědav, jestli se v jeho budoucích produktech objeví nějaké prvky z hodinek Pebble. Jak vnímáte celou situaci vy? Diskutovat můžete v tomto tématu na našem fóru.

null

Previous ArticleNext Article

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *